Miljan Milanović
Rođen 1982. godine u Zaječaru. Fasciniran istraživanjima u oblasti veštačke inteligencije i kreativnošću mašina. Više se ne bavi muzikom. Jedri i spravlja destilate vrhunskog kvaliteta. Objavio je zbirku priča „Bending”, 2010. Povremeno objavljuje po književnim časopisima.
U izdanju Partizanske knjige: Produžetak vrste, Divlje rastinje.
Nikola Mladenović
Nikola Mladenović (Džoni Mauna) rođen je u Novom Sadu 1986. godine, a prve dve godine živeo je u Somboru. Majka i brat su rođeni u Nišu, otac na Jastrepcu. Odrastao u novobeogradskom bloku 22. Od 2008. do 2012. godine bavio se savremenim plesom. Istraživanje pokreta narednih godina nastavio je kroz slobodan ples i kontakt improvizacije. Piše od 2018. godine, a od kraja 2021. organizuje i večeri poezije Ponekad u osam. Dosadašnji pesnički izraz zaokružuje kroz knjigu poezije Jasni izbori.
U izdanju Partizanske knjige: Jasni izbori.
Dragana Mokan
Dragana Mokan rođena je 1981. u Zrenjaninu. Živi i radi u Beogradu. Autor je zbirke poezije Kako mi je prošlo vreme (2003). Dobitnica je nagrada Ulaznica, Pčesa, Evenstar Festival Fantastike i finalista konkursa za poeziju i kratke priče Alma (Beograd) i Giuseppe Gioachino Belli (Rim). Poeziju objavljivala u časopisima i na portalima: Savremenik (Beograd), Afirmator (Beograd), Most (Sarajevo), Sveske (Pančevo), Sykoli (Budimpešta), Orbis (Kanjiža), Natron (Zrenjanin), Latica (Podgorica).
U izdanju Partizanske knjige: Pustite im laganu muziku, 33 sna.
Deni Morison
Autor fotografije: Bobbie Hanvey
Deni Morison je nekadašnji nacionalni direktor za odnose s javnošću Šin fejna, a bio je i portparol štrajka glađu Bobija Sandsa 1981. U više navrata je bio u zatvoru i dva puta je optužen zbog članstva u IRA. Dok je služio osmogodišnju kaznu, počeo je da piše svoj treći roman, Pogrešan čovek.
U izdanju Partizanske knjige: Pogrešan čovek.
Elvira Navaro
Autor fotografije: Rubén Bastida
Elvira Navaro (1978) studirala je filozofiju. Objavila je serijal Grad zimi i Srećni grad, roman Zaposlena žena i novelu Poslednji dani Adelaide Garsije Morales. U Španiji je dobila nagrade Premio Jaén de Novela, Premio Andalucía de la Crítica i Premio Tormenta za najboljeg mladog pisca. Zbirka priča Ostrvo zečeva njeno je najnovije delo. Godine 2010. uvrštena je u najbolje mlade romanopisce na španskom jeziku časopisa Granta, a 2014. godine časopis El Cultural svrstao je roman Zaposlena žena među deset najboljih romana te godine. Godine 2019. kulturni dodatak Babelia proglasio je Zečje ostrvo jednom od deset najboljih knjiga te godine. Spisateljica je radila kao urednica u madridskoj izdavačkoj kući Caballo de Troya 2015. godine. Pored engleskog, dela su joj prevedena na francuski, švedski, italijanski i turski jezik.
U izdanju Partizanske knjige: Zečje ostrvo.
Andrej Nikolaidis
Andrej Nikolaidis rođen je u Sarajevu 1974. Objavio je osamnaest knjiga, među kojima i romane Sin, Dolazak i Mađarska rečenica, te knjigu eseja Homo Sucker: poetika Apokalipse. Njegovi romani su prevedeni na petnaest jezika. Živi u Ulcinju.
U izdanju Partizanske knjige: Odlazak/Mimezis.
Veronika D. Nikulesku
Veronika D. Nikulesku (1968, Rumunija), spisateljica i prevodilac. Objavila je zbirke kratke proze Adeb (2004, Nagrada za debi Saveza rumunskih pisaca Sibiju), Narandžasti orkestar (2008) i Crveno, crveno, somot (2012, Nagrada časopisa Tiuk! za kratku prozu „ScurTiuk”; nominacije za Nagradu Radija „România Cultural” i za Nacionalnu nagradu za prozu lista Ziarul de Iași) i Hibernalija (2016); romane Ka dolinama žada i pijanog ljulja (2016, nagrada „Knjiga godine” koju dodeljuje Savez rumunskih pisaca Sibiju; nominacije za Nacionalnu nagradu za prozu lista Ziarul de Iași i za nagradu „Najdraža knjiga godine – po izboru gimnazijalaca” na festivalu FILIT), Leto sa Isidorom (2017), Isidorova zima (2020), Lukijan. Oči, duša, ruka (2020), Sva bibliotekarkina deca (2020). U saradnji s pesnikom Emilom Brumaruom napisala je Bajku princeze Brzo-Brzo (2009) i Pada kestenje s kestenova (2014, nominacija za nagradu časopisa Observator cultural). Pobedila je na konkursu za scenarije HBO, na Međunarodnom transilvanskom filmskom festivalu TIFF, sa scenariom za kratki film Kurir, zasnovan na jednoj od pripovetki iz njene prve knjige. Prevela je četrdeset knjiga koje potpisuju Vladimir Nabokov, Semjuel Beket, Luis Kerol, Don Delilo, Siri Hustvet, Lidija Dejvis i drugi. Nagrada „Antoaneta Ralijan” za prevod na Sajmu knjiga „Gaudeamus” 2016. Nagrada za prevod časopisa Observator cultural 2017.
U izdanju Partizanske knjige: Ka dolinama žada i pijanog ljulja.
Matijas Ovald
Matijas Ovald je rođen 1979. godine u Lozani u Švajcarskoj. Diplomirao je na Filološkom fakultetu i predaje francuski i engleski jezik. Jedan je od autora grupe Caractères mobiles, koja piše tekstove za čitaoce po porudžbini. Bio je na rezidencijalnom boravku u Istituto Svizzero u Rimu. Tišina u nasleđe, objavljena na francuskom jeziku 2018. godine u izdavačkoj kući Editions d’autre part, njegov je prvi roman.
U izdanju Partizanske knjige: Tišina u nasleđe.
Marija Pavlović
Marija Pavlović, rođena 1984. godine u Leskovcu, živi i radi u Beogradu kao kopirajterka, urednica e-magazina i spisateljica. Autorka je dramskog teksta Čudan slučaj gospođe Džekil i doktorke Hajd izvedenog dva puta u Ustanovi kulture Parobrod u Beogradu, kao i zbirke kratkih priča Horor priče svakodnevice (Matica srpska, Novi Sad, 2014.) koja je bila u užem izboru za nagrade Biljana Jovanović i Dušan Vasiljev. Kratke priče su joj objavljivane u zbornicima beogradskog udruženja Oksimoron, zrenjaninskom časopisu Ulaznica, kao i na zagrebačkom Festivalu Europske Kratke Priče. Učestvovala je u regionalnom književnom projektu Pisci za budućnost, u sklopu projekta Dijalog za budućnost koji predstavlja zajedničku inicijativu Predsjedništva BiH i Ujedinjenih nacija (UN). Učesnica je festivala kratke priče Kikinda short 2016. godine i njegovog pratećeg programa.
U izdanju Partizanske knjige: 24.
Kosmin Perca
Kosmin Perca, pesnik, prozaista i esejista, rođen je 1982. godine u Maramurešu. Završio je Filološki fakultet Univerziteta „Babeš-Boljaj” u Klužu. Nastavio je studije književnosti na Univerzitetu u Bukureštu, s masterom iz savremene književnosti i doktoratom na temu evropske fantastične književnosti. Objavio je više romana, knjiga eseja, pripovedaka i poezije, a 2012. godine dobio je nagradu „Mladi prozaista godine”. Njegova poezija je prevedena na 16 jezika, a njegovi romani su prevedeni ili se prevode u više stranih zemalja. Radi kao docent za književnost na Univerzitetu „Hiperion” u Bukureštu.
U izdanju Partizanske knjige: Žega.