Vil Self
Vil Self je autor većeg broja fikcionalnih i nefikcionalnih tekstova, uključujući roman Umbrella, koji se našao u užem izboru za Bukerovu nagradu. Živi u Londonu.
U izdanju Partizanske knjige: BULezgarije.
Gita Serenji
Gita Serenji (Gitta Sereny; 1921, Beč, Austrija – 2012, Kembridž, VelikaBritanija), novinarka i spisateljica mađarsko-austrijskog porekla, provela je detinjstvo u Beču i Engleskoj, a školovala se i u Francuskoj. Govorila je tri jezika: engleski, nemački i francuski. Kad je počeo Drugi svetski rat studirala je u Parizu, gde je nakon kapitulacije volontirala kao medicinska sestra u jednoj organizaciji koja se u okupiranoj Francuskoj brinula o napuštenoj deci. Radila je kao tumač za tu organizaciju, zbog čega je imala značajan kontakt s nemačkim okupacionim snagama. Poslednje godine rata pridružila se organizaciji UNRRA i radila u logorima za raseljena lica u Nemačkoj, gde je lično videla posledice nacističkog sistema po njegove žrtve.
Godine 1949. udala se za fotografa američkog časopisa Vogue Dona Hanimana i nastanila se u Londonu, gde je odgojila sina i ćerku, te započela novinarsku karijeru.
Njen novinarski rad je raznovrstan, ali ponajviše se bavila temama u vezi sa Trećim rajhom i nezbrinutom decom. Uglavnom je pisala za Daily Telegraph Magazine, Sunday Times, The Times, Independent i Independent on Sunday Review. Članke je objjavljivala i u brojnim listovima i časopisima širom sveta.
Autorka je i romana Medaljon (The Medallion), te knjiga Nevidljiva deca (The Invisible Children), koja govori o prostituciji, Slučaj Meri Bel (The Case of Mary Bell) i Albert Šper: njegova borba sa istinom (Albert Speer: His Battle with the Truth), koja se bavi preispitivanjem Trećeg rajha.
U izdanju Partizanske knjige: Odlazak u tamu.
Milica Sniva
Milica Sniva je rođena 1986. u Beogradu. Diplomirala je socijalnu politiku i socijalni rad na Fakultetu političkih nauka. Majka. Piše.
U izdanju Partizanske knjige: Simptomi.
Veb-sajt: milicasniva.com
Imejl: milicasniva@gmail.com
Srđan Srdić
Srđan Srdić rođen je 1977. godine u Kikindi. Autor je pet romana, dve zbirke priča, kao i jedne knjige eseja. Dobitnik je sledećih književnih nagrada: Ulaznica (2007), Laza Lazarević (2009), Biljana Jovanović (2012), Edo Budiša (2012), kao i stipendije iz Fonda Borislav Pekić (2010). Tekstovi i knjige Srđana Srdića prevedeni su na engleski, nemački, ukrajinski, makedonski, rumunski, slovenački, albanski i mađarski jezik. Živi u Mikro-naselju, pored Kikinde.
U izdanju Partizanske knjige: Srebrna magla pada, Satori, Ljubavna pesma, Autosekcija.
Dragoljub Stanković
Dragoljub Stanković je rođen u Jagodini 1971. godine. Pesnik je, kritičar, intervjuer, kolumnista, prozaist, urednik. Pisao za portal E-novine, podlistak Beton, list Danas, za mnoge književne časopise, kao i Treći program radio Beograda. Objavio tri knjige poezije: Pesme jednog dana (KOV, 2005), Barka tela (KOV, 2010), S onu stranu noći (Levo krilo, 2014) i roman Beogradski Kiklop (2017). Živi u Beogradu.
U izdanju Partizanske knjige: Beogradski kiklop, Pohvala slabosti.
Aleksander Troki
U izdanju Partizanske knjige: Mladi Adam.
Ljiljana D. Ćuk
Ljiljana D. Ćuk je rođena u Zrenjaninu 1982. godine. Završila je Filološki fakultet. Bavi se digitalnim marketingom. Objavljeno joj je poneko pisanije. Kad nije online, pušta muziku. Živi u Beogradu. Sanja o Berlinu.
U izdanju Partizanske knjige: Neki drugi, Uslovi nisu bitni.
Miroslav Ćurčić
Miroslav Ćurčić je rođen 1966. godine u Beogradu. Živi u Zemunu.
U izdanju Partizanske knjige: Smrt u Bašaidu, I šampioni umiru, zar ne, U Klivlendu je sve po starom, Champions Die, Too, Don’t They?, Čovek bez obaveza.
Sesilija Hanson
Foto: Martin Vallin
Sesilija Hanson je autorka brojnih izuzetno ocenjenih knjiga. Piše poeziju, reportaže i romane. Neki od novijih naslova ove autorke su Beznadežno ali neozbiljno – umetnost i politika u srednjoj Evropi, Dadilja, Sneg i krompir. Odrasla je na samom severu Švedske, več nekoliko godina živi u Stokholmu, članica je odbora švedskog PEN-a i redovno piše za dnevnu štampu.
U izdanju Partizanske knjige: Dadilja.
Juhan Haštad
Autor fotografije: John Erik Riley
Juhan Haštad (Johan Harstad), rođen 10. februara 1979. u Stavangeru, norveški je romanopisac, pripovedač, dramaturg i grafički dizanjer koji živi i radi u Oslu. Debitovao je kao dvadesetdvogodišnjak 2001. godine zbirkom kratkih proznih tekstova Nadalje ćeš samo stariti, a 2002. je objavio zbirku kratkih priča Hitna pomoć. Njegov prvi roman, Baze Oldrine, gde si nestao u svoj ovoj zbrci? objavljen 2005. u Norveškoj, preveden je na više od deset jezika. Haštad je tokom 2009. bio angažovan kao prvi dramaturg-rezident Norveškog narodnog pozorišta u njegovoj istoriji. Dobitnik je mnogobrojnih književnih nagrada i priznanja.
U izdanju Partizanske knjige: Nadalje ćeš samo stariti, Hitna pomoć.