Aglaja Veteranji
Aglaja Veteranji (Bukurešt, 1962), odrasla je u porodici cirkuskih artista koji su iz Čaušeskuove Rumunije pobegli u Švajcarsku. Bila je osnivačica književne grupe Die Wortpumpe, te suosnivačica pozorišne grupe Die Engelmachine. Njeni tekstovi objavljivani su u brojnim časopisima i antologijama. Godine 1998. godine dodeljen joj je grant fondacije Literariche Colloquium iz Berlina, a 2002. je postala dobitnica nagrade Chamisso-Foederpreis. Iste godine, život je okončala samoubistvom.
U izdanju Partizanske knjige: Zašto se dete kuva u palenti.
Alan Vilson
Autor fotografije: Neil Thomas Douglas
Alan Vilson piše kratke priče, romane i drame. Rođen je u Glazgovu u Škotskoj, a od 2015. godine živi na Bliskom istoku. Raspadnuti od ljubavi je njegova prva objavljena knjiga.
U izdanju Partizanske knjige: Raspadnuti od ljubavi.
Amelija Vrla
Autor fotografije: Jetmir Idrizi
Amelija Vrla je spisateljica, scenaristkinja i prevoditeljka. Rođena je u Parizu, majka joj je Francuskinja, a otac Čeh. Živi u Berlinu.
U izdanju Partizanske knjige: Odgovorila je: „Berlin, dušo!”.
Ana Vučković
Ana Vučković (udato Denčić) rođena je 16. novembra 1984. godine u Beogradu. Završila je dramaturgiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, a zatim i master-studije filmologije na istom fakultetu. Novinarka je Radio Beograda 2 i kolumnistkinja Siti Magazina (City Magazine). Objavljene su joj četiri knjige: Epoha lipsa juče (2003), Lust ‘n’ Dust (2004), Plišani soliter (2007) i Surfing Serbia (2012). Njene priče su objavljene u zbirkama priča grupe autora Krik! i Kraljica Lir i njena deca (2017), a pesme u 33. broju Rukopisa, zbornika poezije i kratke proze mladih s prostora bivše Jugoslavije (2010).
U izdanju Partizanske knjige: Yugoslav, Yugoslav – izdanje na engleskom, Bazen.
Inga Gaile
Inga Gaile je letonska pesnikinja i prozaistkinja, objavila je osam zbirki poezije, pet romana i jednu zbirku priča. Njene knjige poezije objavljene su na engleskom, španskom i poljskom jeziku, dok su romani prevođeni na italijanski, estonski, litvanski, španski i poljski. Dobitnica je mnogobrojnih književnih nagrada i priznanja.
U izdanju Partizanske knjige: Lepotice.
Mari-Šantal Garijepi
Od trenutka kada je pre deset godina postala dobitnica nagrade „Žozef S. Stofer” („Joseph S. Stauffer”), kojom se nagrađuje izuzetnost u Kanadi, Mari-Šantal Garijepi je objavila više od jedanaest naslova i sarađivala na brojnim zbirkama. Rođena u Kvebeku, u Montrealu, 1975. godine, M. Š. G. ne pridaje, međutim, veliki značaj geografiji u svojim romanima, jer su joj draži različiti izmišljeni svetovi, muzikalnost i ozbiljne teme. Razvila je nedavno tihu strast za fleš fikšnom. Mari-Šantal Garijepi je, takođe, književna direktorka, bivša artistkinja na trapezu i majka dvoje dece.
U izdanju Partizanske knjige: 25 centi.
Radu Pavel Geo
Autorka fotografije: Claudia Bucsai
Radu Pavel Geo (Pavel Georgica Radu, Oravica, 1969) je rumunski pisac, esejista i prevodilac. Diplomirao je u Temišvaru, godinama radio kao nastavnik, radijski voditelj, novinar u kulturnoj redakciji i prevodilac. Objavio je dvanaest knjiga – romana, zbirki kratkih priča i eseja. Dobitnik je brojnih rumunskih nagrada a knjige su mu prevedene na nekoliko jezika. Trenutno živi u blizini Temišvara i radi kao urednik, prevodilac i kolumnista.
U izdanju Partizanske knjige: Disko Titanik.
Mikolaj Grinberg
Autor fotografije: Juno
Mikolaj Grinberg je fotograf i pisac koji je završio studije psihologije. Vodio je Radionicu portreta u Poljskom udruženju fotografa, a njegove fotografije su izlagane širom sveta. Autor je albuma Mnoge žene (2009) i Aušvic – šta ću ja ovde? (2010), kao i triju knjiga dokumentarne proze: Preživeli u 20. veku, Krivim Aušvic i Knjiga izlaska. Njegov prvi roman Rusvaj našao se u užem izboru za najprestižniju poljsku književnu nagradu NIKE 2018. godine. Grinberg se godinama bavi istorijom Jevreja u 20. veku i ne preza od hvatanja ukoštac s teškim pitanjima. Čitav njegov umetnički opus karakterišu izuzetne perspektive iz kojih su napisani dijalozi, uvek usmereni ka upoznavanju ljudi i spremnosti da se saslušaju njihove lične priče.
U izdanju Partizanske knjige: Rusvaj.
Gejl Anderson-Dargac
Autor fotografije: Vita Anderson Dargac
Prvi roman Gejl Anderson-Dargac, Lek za smrt od udara munje, ušao je u najuži izbor za nagradu koju dodeljuju Banka Nove Škotske i Fondacija Giler, a osvojio je britansku Nagradu Beti Trask, Nagradu za prozu Britanske Kolumbije i Književnu nagradu Vansiti, čiji je pokrovitelj Štedno-kreditno udruženje Grada Vankuvera. Njen drugi roman, Recept za pčele, bio je kandidovan za Međunarodnu književnu nagradu Grada Dablina, čiji je pokrovitelj američka kompanija IMPAC, i ušao je u najuži izbor za nagradu Banke Nove Škotske i Fondacije Giler. Njen roman Mrestilište bio je kandidovan za nagradu Sunburst, koja se dodeljuje kanadskim delima fantastičnog žanra, kao i za Evergrin nagradu Udruženja biblioteka Ontarija, a ušla je u najuži izbor za Nagradu za prozu Udruženja kanadskih autora. Njen triler Skoro supruga bio je na listi kanadskih bestselera 2021. godine. Gotovo deceniju predavala je u okviru programa Master za lepe umetnosti u domenu kreativnog pisanja na Univerzitetu Britanske Kolumbije, a trenutno vodi mentorske tečajeve za pisce onlajn. Gejl Anderson-Dargac živi u regionu Šušvap u Britanskoj Kolumbiji.
U izdanju Partizanske knjige: Lek za smrt od udara munje.
Jelena Dedeić
Jelena Dedeić je rođena 1975. u Beogradu. Diplomirala je srpski jezik i književnost s opštom lingvistikom na Filološkom fakultetu. Radila je kao profesor srpskog jezika u školama, kao lektor u redakcijama dnevnih listova Danas i Biznis, a od 2003. radi i kao prevodilac za slovenački jezik. Prevela je razne poslovne dokumente, stručne udžbenike, dečje enciklopedije i naučne publikacije. Bavi se pisanjem kratkih priča na radionici kreativnog pisanja Hila. Saradnju s Partizanskom knjigom započela je prevodima zbirke priča Tomaža Kosmača Punk is dead, knjiga Ane Šnabl Odvezani i Majstorija, a početkom 2022. objavila je svoj prvi roman #evonaprimerja.
U izdanju Partizanske knjige: #evonaprimerja.